Mistrovství České republiky žactva 2001

(tisková zpráva)

Mistrovství České republiky žactva 2001 jednotlivců, synchronních dvojic a smíšených družstev ve skocích na trampolíně se uskuteční v sobotu 24. listopadu 2001 ve sportovní hale Sokola Liboc (Ruzyňská 156, Praha 6) od 12.00 hodin (do přibližně 16.00 hodin).

O žákovské tituly se utkají naděje českého trampolínového sportu ve věku do 15 let a již přihlášky slibují vyrovnaný a napínavý průběh většiny kategorií až do posledního okamžiku. Nejlepší žákovští závodníci i závodnice navíc ve svých volných sestavách předvádějí několik různých dvojnásobných salt většinou kombinovaných ještě s vruty.

V soutěži žákyň jednotlivkyň je jednou z favoritek čerstvá vítězka Žákovského poháru 2001 Naďa Palacká z TJ Rožnov pod Radhoštěm, která překvapivě obsadila 3. místo na letošním seniorském mistrovství republiky. Titul Nadě rozhodně zadarmo nedají především další rožnovské závodnice Jana Vaculínová, Simona Kadlecová a Zuzana Havelková a reprezentantka Sokola Olomouc Zuzana Musialková.

V soutěži žáků jednotlivců bude loňský titul obhajovat teprve desetiletý David Koudelka ze Sokola Brno-Komárov, který je také čerstvým vítězem Žákovského poháru 2001 a jehož silnými stránkami jsou stabilita a čistota provedení. Soupeřit s ním budou především Daniel Komarov z pořádajícího oddílu TJ Petřiny Praha a Pavel Knirsch a Michal Burian z TJ Lokomotiva Liberec, starší závodníci s vyšší obtížností sestav, kteří letos uspěli i mezi juniory.

Na rozdíl od soutěží jednotlivců má soutěž synchronních dvojic žákyň jednoznačné favoritky, Simonu Kadlecovou s Janou Vaculínovou z TJ Rožnov pod Radhoštěm, které letos již nejen vyhrály Český pohár 2001, ale uspěly i na Světových hrách mládeže v Dánsku, kde mezi nejlepšími světovými páry své věkové kategorie postoupily do finále a celkově obsadily 6. místo.

V soutěži synchronních dvojic žáků se nejspíše rozhodne mezi libereckou dvojicí Michal Burian / Pavel Knirsch, která nečekaně zvítězila v posledním závodě série Českého poháru 2001 a získala tak celkově druhé místo, a brněnským párem David Koudelka / Jakub Rektořík, kteří v Českém poháru 2001 skončili celkově třetí.

Největším favoritem soutěže smíšených 3-4 členných družstev je čtveřice závodnic z TJ Rožnov pod Radhoštěm, která bude obhajovat loňské prvenství. Průběh vlastní soutěže ale mohou zdramatizovat letos nová soutěžní pravidla, podle kterých ve finále, které začíná od nuly, startují vždy pouze 3 členové družstva a všechny jejich známky se počítají.

Po Mistrovství České republiky žactva 2001 proběhnou v Sokole Liboc kontrolní závody seniorů (sobota 24.11.2001 17.30 - 19.30 hod) a juniorů (neděle 25.11.2001 10.30 - 12.30 hod.), které jsou zároveň kvalifikačními závody pro Mezinárodní závod Přátelství 1.12.2001 ve Dvoře Králové nad Labem, kde se čeští reprezentanti utkají se závodníky z Izraele, Rakouska a Švédska (lahůdkou bude výkon izraelského závodníka Konstantina Miroshnikova, který patří mezi osm závodníků s nejtěžšími sestavami na světě).

Doprava do tělocvičny :
metro A Dejvická, tram 20 a 26 do konečné stanice Divoká Šárka, dále vlevo do Libocké ulice, pod viadukt a po dalších 300 metrech vpravo je sportovní areál TJ Sokol Liboc


Související články :
  • Finálový závod Českého a Žákovského poháru 2000 (INFO)
  • Výsledky Českého a Žákovského poháru 2001 (INFO)
  • Juniorské mistrovství České republiky 2001 (INFO)
  • Mistrovství České republiky 2001 (INFO)
  • Mistrovství České republiky družstev 2001 (INFO)
  • Změny Mezinárodních soutěžních pravidel od 1.1.2001 (INFO)