Světový pohár a Mezinárodní gymnastický pohár Austrálie

(Gosford 20. února 2000 a Sydney 23. února 2000)

Desáté místo v olympijské generálce

Desáté místo vybojovala česká trampolinistka Petra Vachníková v Mezinárodním gymnastickém poháru v australském Sydney, který byl generální zkouškou olympijských soutěží v gymnastice. Připomeňme, že si Petra již při loňském mistrovství světa zajistila jako první česká reprezentantka jmenovitou kvalifikaci na Letní olympijské hry 2000 v Sydney.

Mezinárodní gymnastický pohár probíhal 21.-27. února 2000 v olympijské hale SuperDom za účasti nejlepších světových závodníků ve všech třech gymnastických olympijských disciplínách - sportovní gymnastice, moderní gymnastice a ve skocích na trampolíně.

Na olympijskou generálku soutěží ve skocích na trampolíně se mezi vybraných 12 žen a 12 mužů probojovalo včetně naší Petry pouze 7 žen a 6 mužů z celkového počtu 24 olympioniků, kteří budou startovat na Letních olympijských hrách 2000.

Českou gymnastiku zastupovala na Mezinárodním gymnastickém poháru i sportovní gymnastka Jana Komrsková, která ve finále soutěže na přeskoku získala stříbrnou medaili.

Petra VachníkováK postupu na olympijskou generálku Petře pomohla Claudia Schiffer

Kvalifikačním závodem pro soutěže ve skocích na trampolíně Mezinárodního gymnastického poháru byl závod Světového poháru v Gosfordu, který leží přibližně 80 kilometrů severně od Sydney.

Ze závodu, který proběhl pouhé 3 dny před Mezinárodním olympijským pohárem, postupovalo pouze deset nejlepších žen a nejlepších mužů plus vždy dva zástupci pořadatelské země v každé kategorii, pokud se neprobojovali přímo. Kvalifikační podmínky byly tedy tvrdší, než podmínky vlastní olympijské kvalifikace.

I když Petra ve Světovém poháru skončila na celkově třináctém místě o pouhé tři desetiny za Australankou Robyn Forbes, byla mezi dvanáctku žen pro olympijskou generálku zařazena místo Angličanky Claire Wright, která okamžitě po Světovém poháru odletěla na natáčení filmu, ve kterém dubluje Claudii Schiffer.