41. ročník Nissen Cupu, Uster, Švýcarsko, 25.-26.srpna 2000

Petra Vachníková s Georgem NissenemPo roční přestávce se opět uskutečnil nejstarší evropský mezinárodní závod Nissen Cup, který nese jméno stvořitele trampolíny a též zakladatele našeho sportu George Nissena.

41. ročníku tradičního mezinárodního závodu, který byl posledním mezinárodním závodem před Letními olympijskými hrami 2000 v Sydney, se zúčastnilo celkem 193 závodníků z rekordních 22 zemí celého světa a jako čestný host a zlatý hřeb finálového večera i sám 86-letý George Nissen.

Reportáž psaná na zpáteční cestě

Do Švýcarska jsme odjížděli ve čtvrtek 24. srpna ve složení Vladimír Zeman (vedoucí a rozhodčí), Vítězslav Michalko (trenér) a závodníci Petr Dufek, Lenka Honzáková, Libuše Pilzová a Petra Vachníková.

Naše výprava se rozdělila do dvou aut, aby všichni měli pohodlí, a auto A vyjíždělo ráno po vydatném nákupu jídla na cestu z Prahy do Plzně, kde na nej čekalo auto B. Společně jsme po téměř deseti hodinách přejeli hranice Švýcarska a dojeli až do Usteru. V závodní hale nastalo vítání s našimi zahraničními kolegy a také registrace do hotelu Bahnhof, kde jsme si po dlouhé cestě dopřáli zaslouženého spánku.

V pátek 25. srpna již od rána zavládla závodní nálada a Líba se malovala a česala, aby okouzlila rozhodčí nejen výkonem, ale i vzhledem.

Petr DufekVe sportovní hale se k nám přidaly další závodnice Petra Kořínková a Kristýna Závodníková s trenérkou Miluší Markovou a po dopoledním tréninku začaly rozřazovací závody jednotlivců juniorek a juniorů.

Po téměř bezchybném výkonu obsadila Líba Pilzová mezi juniorkami 8. místo a mohla se těšit na finále. Kristýna Závodníková s Petrou Kořínkovou skončily na 15. a 23. místě a i když se do finále nedostaly, umístily se v první polovině startovního pole.

Po rozřazovacích závodech mladých kategorií přišly na řadu rozřazovací závody synchronních dvojic dospělých a Lenka Honzáková s Petrou Vachníkovou postoupily do finále na 3. místě.

A byl večer a tím skončil páteční slunečný den strávený v tělocvičně.

Petra VachníkováV sobotu 26. srpna ráno začínaly tréninky pro dospělé i pro synchrony juniorů, protože právě tyto kategorie byly ten den na programu.

Všichni tři seniorští závodníci předvedli celkem slušné povinné sestavy a s bodovým ziskem byli spokojeni. Ve volné sestavě si Petra Vachníková sice lehčí sestavou, ale zato výborným provedením, vybojovala v rozřazovacím závodě 8. místo a tedy i postup do odpoledního finále. Petr Dufel si vyzkoušel novou sestavu s trojným cvikem, který mu dělal dlouho potíže, ale přesvědčil se, že to jde. Lenka Honzáková se, bohužel, při čtvrtém cviku volné sestavy přiblížila tak blízko k obložení, že raději zastavila, neboť by stejně potom skončila venku, a ušetřila tím alespoň nervy diváků.

Z rozřazovacího závodu synchronních dvojicjuniorek pak také do finále postoupily Petra Kořínková s Kristýnou Závodníkovou.

Petra Vachníková s Lenkou HonzákovouA bylo tu finále.
Líba Pilzová byla na sestavu tak nažhavená, že přetočila hned první cvik a s odřeným kolenem skončila druhým prvkem. I na účet Petry Vachníkové se zapsala další chyba, kdy si po opět pěkně předvedené sestavě odskočila šlápnout na molitan (srážka 2,1 bodu). Chyboval i synchron juniorek Petra Kořínková s Kristýnou Závodníkovou a skončil celkem na 10. místě. Takže ve finále nakonec uspěly pouze Lenka Honzáková s Petrou Vachníkovou, které v synchronu obsadily 3. místo hned za mistryněmi světa z Ukrajiny.

Celý závod provázela báječná atmosféra a s dobrou náladou odcházeli i ti, kterým se nevedlo nejlépe.

Zábava pokračovala dále na banketu, který sice trval jen do jedné hodiny, ale přesto se povedl a každý závodník si odnesl dárek. A protože to byl poslední mezinárodní závod před olympiádou, všem, kteří tam letí, se popřálo hodně štěstí a šlo se spát.

V neděli 27. srpna jsme po dvou horkých dnech vyrazili k domovu za doprovodu deště.

Cornelia Trümpy
3.Mindy GoreUSA110,534,236,86,271,039,56,8