Čtyřutkání Česká republika - Dánsko - Portugalsko - Velká Británie
Praha, sobota 29. května 2010
(tisková zpráva)

Opět po pěti letech se v České republice v sobotu 29. května 2010 od 15.00 do 18.00 hodin v tělocvičně č. 1 Tyršova domu (Újezd 450, 118 01 Praha 1 - Malá Strana) koná mezinárodní přátelské utkání Česká republika - Dánsko - Portugalsko - Velká Británie ve skocích na trampolíně.

Atraktivní podívanou slibuje soutěž šestičlenných smíšených družstev, která je prověrkou širšího kádru reprezentantů jednotlivých zemí. I proto se ve všech družstvech vedle zkušenějších závodníků s ambicemi kvalifikace na Letní olympijské hry 2012 představí i mladí talentovaní trampolinisté, jejichž příprava je směřována především k Letním olympijským hrám 2016.

Oporou českého družstva budou především trojnásobná absolutní mistryně České republiky Zita Frydrychová z Liberce, současný nejlepší český trampolinista Martin Pelc z Prahy a současná nejlepší česká závodnice v juniorských kategoriích Kateřina Solanská z Rožnova pod Radhoštěm.

(Připomeňme, že Zita Frydrychová po svém loňském vstupu na mezinárodní seniorskou scénu dokázala už v dubnu 2010 vybojovat fantastické 3. místo v závodě Světového poháru v Gentu v Belgii {info} a že je největší nadějí českého skákání na trampolíně pro kvalifikaci na Letní olympijské hry 2012.)

Trojici výše uvedených závodníků doplní další rožnovští závodníci Adam Sült a Michaela Karbanová a Naim Ashhab z pořádající tělocvičné jednoty Sokol Kampa.

Při utkání v Praze budou mít jeho účastníci na výběr i trampolínu s plachtou nové generace (4x4 mm), která svojí vyšší dynamikou umožňuje kromě snazšího zvládnutí náročných prvků, mezi nimiž dnes mezi ženami nechybí ani trojná salta, i dokonalejší provedení a tedy vyváženější artisticko-umělecký zážitek pro diváky soutěží ve skocích na trampolíně.

Favority utkání jsou především družstva Velké Británie (vítěz utkání v letech 2005-2008) a Dánska (vítěz utkání v roce 2009). S podporou domácího prostředí bude o pohár pro vítěze bojovat tentokrát výrazně více výkonnostně vyrovnané družstvo České republiky a šance má i Portugalsko, jehož závodníci v posledních letech pravidelně získávají finálová umístění na nejvýznamnějších evropských a světových soutěžích.