Zita Frydrychová ve finále závodu SP v Belgii

(tisková zpráva)

Česká trampolinistka Zita FRYDRYCHOVÁ postoupila do osmičlenného finále soutěže žen jednotlivkyň v závodě Světového poháru, který probíhá 9.-10.4.2010 v Gentu v Belgii.

Česká reprezentantka obsadila v kvalifikaci 6. místo výkonem ve svém novém osobním rekordu 66,3 bodu. V soutěži zatím vede bronzová medailistka z olympijských her 2008 Ekaterina KHILKO (Uzbekistán) s 68,4 body před olympijskou vítězkou z roku 2000 a mnohonásobnou mistryní světa Irinou KARAVAEVOU (Rusko) s 68,3 bodu

Finále proběhne v sobotu 10.4.2010 od 14.00 hod.

Závod Světového poháru v Belgii je letos prvním významným závodem ve světovém trampolínovém kalendáři a probíhá těsně před mistrovstvím Evropy seniorů a juniorů, které se uskuteční 21.-24. dubna ve Varně v Bulharsku.

Závod Světového poháru v Belgii také poprvé probíhá na trampolínách s plachtami nové generace (4x4 mm), které svojí vyšší dynamikou umožňují kromě snazšího zvládnutí náročných prvků, mezi nimiž dnes mezi ženami nechybí ani trojná salta, i dokonalejší provedení a tedy vyváženější artisticko-umělecký zážitek pro diváky soutěží ve skocích na trampolíně.

Zita Frydrychová