1. závod Českého a Žákovského poháru 2003

(tisková zpráva)

Prvním závodem Českého poháru oficiálně zahájí čeští trampolinisté letošní domácí sezónu v sobotu 26. dubna 2003 v tělocvičně Sokola Liboc (Ruzyňská 156, Praha 6). Kvalifikace začíná od 12.00 hodin a finále jednotlivých kategorií od 17.30 hodin.

Po několikaměsíční závodní přestávce se v Praze setká většina nejlepších českých závodníků všech věkových kategorií v čele s tradiční oporou reprezentačního družstva olympioničkou a šestinásobnou vítězkou Českého poháru Petrou Juříčkovou z TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Na domácí půdě bude tentokrát chybět šestinásobný vítěz Českého poháru a čtyřnásobný absolutní mistr republiky Petr Dufek z pořádajícího oddílu TJ Petřiny Praha, kterému ve startu v sobotním závodě zabránily studijní povinnosti. Favoritem soutěže mužů je tak jeho oddílový kolega Petr Dejl.

Do výsledků soutěží jednotlivců ale vedle favoritů mohou promluvit i další závodnice a závodníci. Mezi ženami mezi ně patří zejména vloni nejlepší česká juniorka Kristýna Závodníková ze Sokola Brno-Komárov, Libuše Pilzová z SK GT Litoměřice (pátá z loňského mistrovství Evropy synchronních dvojic) nebo nestárnoucí Jitka Holíčková ze Sokola Žižkov I. Favoritovi soutěže mužů mohou cestu k vítězství zase zkomplikovat Jiří Kurtin ze Sokola Brno-Komárov a další domácí závodník Vladimír Novák.

Zcela otevřená situace je naopak v atraktivních kategoriích synchronních dvojic a tak zejména mezi ženskými páry lze očekávat úporný boj o vítězství až do poslední chvíle mezi dvojicemi složenými z osvědčených závodnic na straně jedné a mladou, dravě nastupující generací na straně druhé.

Sobotní závod, první z celé letošní série pěti závodů Českého poháru, je také úvodním kontrolním závodem pro říjnové mistrovství světa, které proběhne 17.-19.10.2003 v německém Hannoveru a bude zároveň kvalifikací pro Letní olympijské hry 2004.

Další domácí významné závody ve skocích na trampolíně v prvním pololetí 2003 :

  • 2. závod Českého a Žákovského poháru 2003 - Liberec - 3.5.2003
  • 3. závod Českého a Žákovského poháru 2003 - Olomouc - 7.6.2003
  • Seniorské a juniorské mistrovství České republiky 2003 - Ostrava-Poruba - 27.-28.6.2003