Mistrovství České republiky žactva 2002

(tisková zpráva)

Téměř padesátka nejlepších českých trampolinistů a trampolinistek ve věku do 15ti let se v sokolovně Sokola Dvůr Králové nad Labem v sobotu 23. listopadu 2002 utkala o žákovské mistrovské tituly 2002 ve skocích na trampolíně v soutěžích jednotlivců, synchronních dvojic a smíšených družstev.

Čelo soutěže žákyň jednotlivkyň již od povinných sestav ovládly závodnice TJ Rožnov pod Radhoštěm, mezi které se na celkové druhé místo dokázala vklínit jen teprve jedenáctiletá Zita Frydrychová z TJ Lokomotiva Liberec (88,6 / 7,6 bodu).
Titul získala rožnovská Jana Vaculínová (89,4 / 7,9 bodu), která sice snížila obvyklou obtížnost svých sestav, ale zato je zacvičila čistěji. Třetí a čtvrté místo obsadily další rožnovské závodnice Simona Kadlecová (86,2 / 8,3 bodu) a Gabriela Palacká (84,1 / 5,5 bodu).

S velkou převahou vybojoval žákovský titul v soutěži žáků jednotlivců Daniel Komarov z TJ Petřiny Praha (88,6 / 7,9 bodu), který své soupeře převýšil nejen v obtížnosti sestav, ale i v jistotě a čistotě provedení.
S odstupem pěti bodů se na druhém místě umístil Michal Burian z TJ Lokomotiva Liberec (83,5 / 6,9 bodu), který stejně jako vítěz splnil v povinné sestavě podmínky juniorské výkonnosti.
Druhou bronzovou příčku pro TJ Rožnov pod Radhoštěm vybojoval Pavel Štefela (81,9 / 4,5 bodu), který za svoji povinnou sestavu D získal druhé nejlepší hodnocení v soutěži (25,0 bodu).

Rožnovské závodnice kralovaly i v soutěži synchronních dvojic žákyň. Zvítězila dvojice Simona Kadlecová / Jana Vaculínová (114,6 / 4,3 bodu) těsně před kombinovanou dvojicí Alice Králíková (SK GT Litoměřice) / Gabriela Palacká (114,1 / 3,6 bodu).
Jen dvě desetiny pak rozhodly těsný souboj dvou párů Sokola Žižkov I. o třetí místo ve prospěch dvojice Petra Anýžová / Martina Řehořová (112,2 / 3,5 bodu) před dvojicí Karolína Muchová / Zlata Škábová (112,0 / 4,0 bodu), které ztratily cenné desetinky v synchronnosti povinné sestavy.

V soutěži synchronních dvojic žáků s velkým náskokem vyhráli Tomáš Brzek / Michal Burian z TJ Lokomotiva Liberec (110,8 / 2,6 bodu) před párem Jakub Beran (SK GT Litoměřice) / Pavel Štefela (103,7 / 2,6 bodu), ve kterém litoměřický závodník narychlo nahradil chybějícího Štefelova obvyklého partnera a oddílového kolegu Jana Adamce.
Bronzovou příčku obsadil další liberecký pár Lukáš Arient / Jan Vyvadil, který chyboval ve volné sestavě a za své výkony celkem získal 79,0 / 2,6 bodu.

Úspěšné vystoupení na Mistrovství České republiky žactva 2002 završili závodníci TJ Rožnov pod Radhoštěm vítězstvím A družstva ve složení Simona Kadlecová, Gabriela Palacká, Pavel Štefela, Jana Vaculínová v soutěži smíšených družstev (92,1 bodu).

Stálicí mezi oddíly s nejlepšími českými žákovskými trampolinisty je i TJ Lokomotiva Liberec, jejíž A družstvo ve složení Michal Burian, Kateřina Doleželová, Zita Frydrychová, Eva Mertlíková v celkovém hodnocení obsadilo druhé místo (88,9 bodu).

Třetí místo družstva Sokola Žižkov I. (Petra Anýžová, Štěpán Holec, Karolína Muchová, Martina Řehořová - 86,2 bodu) jen potvrdilo rostoucí výkonnost pražských nadějí trampolínového sportu.


úplné výsledky