Pegas - 4. závod Českého a Žákovského poháru 2001

(tisková zpráva)

Již čtvrtý závod Českého a Žákovského poháru 2001 ve skocích na trampolíně se uskutečnil v sobotu 6. října 2001 v tělocvičně Sokola Žižkov I.

Ženy jednotlivkyně : Zkušenost zvítězila nad mládím.

Čtvrtému závodu Českého poháru 2001 kralovala v soutěži žen jednotlivkyň olympionička Petra Vachníková z TJ Rožnov pod Radhostěm, která se již od počátku soutěže ujala vedení, předvedla nejlepší volnou (35,3 bodu) i finálovou sestavu (36,2 bodu), zaslouženě zvítězila a pevně se usadila i v čele průběžného pořadí Českého poháru 2001.

V souboji o druhé místo příjemně překvapila domácí závodnice Jitka Holíčková (Sokol Žižkov I.), která prošla na druhém místě už kvalifikací a ve finále (35,5 bodu) dokázala udržet krok s vítězkou. Nechala tak za sebou naděje trampolínového sportu u nás - dvojnásobnou juniorskou mistryní republiky (2000 a 2001) Libuši Pilzovou z SK GT Litoměřice, která skončila na 3. místě (34,0 bodu), a další juniorku ze Sokola Brno-Komárov Kristýnu Závodníkovou (4. místo - 33,2 bodu), která zazářila při letošním mistrovství České republiky, kde skončila druhá.

Muži jednotlivci : Favorit nedal nikomu šanci.

Zcela suverénně prošel celou soutěží k vítězství v současnosti nejlepší český trampolinista Petr Dufek z TJ Petřiny Praha (zvítězil se známkou 38,1 bodu), který nyní také vede v průběžném pořadí Českého poháru 2001.

Krok s ním v pouze v povinné sestavě dokázal udržet jeho oddílový kolega Petr Dejl, který ale nedokončil svoji finálovou sestavu a kromě lepšího umístění v sobotním závodě se připravil také o nominaci pro soutěž jednotlivců závodu Světového poháru 26.-27.10.2001 v Petrohradu v Rusku.

Na druhém místě soutěže mužů jednotlivců skončil zkušený Petr Dostál ze Sokola Olomouc (34,9 bodu), který si tak upevnil i druhé místo v průběžném pořadí. Na třetím místě pak skončil další "petřiňák" Vladimír Novák (34,9 bodu), překvapivý vítěz předchozího třetího závodu.

Ženy synchronní dvojice : Kralovaly finalistky ze Světových her mládeže.

Při neúčasti českého historicky nejúspěšnějšího páru Lenka Honzáková / Petra Vachníková (Lenka Honzáková bude příští půlrok trénovat v Kanadě) byly dnes nejlepším ženským synchronním párem Simona Kadlecová s Janou Vaculínovou z TJ Rožnov pod Radhoštěm (42,7 bodu), které ve finále letošních Světových her mládeže v dánském Odense obsadily ve své kategorii celkově 6. místo. Po dnešním závodě se navíc dostaly do čela průběžného pořadí, když na druhé místo těsně odsunuly dosud vedoucí olomoucký pár Zuzana Kadlecová / Zuzana Musialková, který v dnešním závodě skončil díky nevydařené finálové sestavě až čtvrtý (41,5 bodu).

V souboji dalších mladých synchronních párů o druhé místo byly lepší závodnice SK GT Litoměřice Libuše Pilzová / Veronika Svobodová (42,4 bodu) před dalším rožnovským párem Zuzana Havelková / Naďa Palacká (41,9 bodu).

Muži synchronní dvojice : Překvapení se nekonalo.

Petr Dejl s Petrem Dufkem, kteří v současnosti u nás v soutěžích synchronních dvojic mužů nemají konkurenci, nezaváhali a s výrazným náskokem tak, jako v předchozích závodech, zvítězili (43,6 bodu) a vybojovali si tak i kvalifikaci na závod Světového poháru v Rusku.

Na dalších medailových místech skončili mladí závodníci Michal Burian s Pavlem Knirschem z TJ Lokomotiva Liberec (2. místo - 38,2 bodů) a David Koudelka s Jakubem Rektoříkem ze Sokola Brno-Komárov (3. místo - 36,6 bodu).

Žákyně jednotlivkyně : 3x Rožnov.

Všechna medailová místa obsadily žákyně TJ Rožnov pod Radhoštěm v soutěži jednotlivkyň Žákovského poháru. Nejvíce se dařilo Janě Vaculínové (32,2 bodu), druhá skončila Simona Kadlecová (31,6 bodu) o pouhou 1 desetinu před Naďou Palackou (31,5 bodu). Na čtvrtém místě pak skončila Zuzana Musialková ze Sokola Olomouc (31,0 bodu), která byla po kvalifikaci na druhém místě.

Žáci jednotlivci : První vítězství Michala Buriana.

Své první vítězství v soutěži jednotlivců v závodě Žákovského poháru si vybojoval Michal Burian z TJ Lokomotiva Liberec, který získal celkem 29,1 bodu. Na druhé místo tak odsunul po kvalifikaci vedoucího závodníka Davida Koudelku ze Sokola Brno-Komárov (28,7 bodu), který si ale i přesto udržel vedoucí postavení v průběžném pořadí Žákovského poháru 2001. Druhou medaili pak pro pořádající Sokol Žižkov I. vybojoval Milan Zalužanský, která skončil na celkově 3. místě (26,6 bodu).

Nominace na 3. závod Světového poháru série 2001/2002 v Petrohradu (Rusko) - 26.-27.10.2001.

Pegas - 4. závod Českého a Žákovského poháru byl zároveň kvalifikačním závodem pro nominaci na závod Světového poháru v Rusku. Nominace :

  • ženy jednotlivkyně : Petra Vachníková
  • muži jednotlivci : Petr Dufek
  • muži synchronní dvojice : Petr Dejl / Petr Dufek.

    úplné výsledkyprůběžné pořadí v pohárech